بخش هاي كتابخانه

1397/6/24 0:0

  ■بخش­های کتابخانه

   امانت و گردش منابع:

   در این بخش، کتابخانه به صورت قفسه باز اداره می­شود و مدرک مورد نظر خود را با جستجو در نرم افزار کتابخانه (پارس آذرخش) انتخاب می­کنند.

اعضاء می­توانند با مراجعه مستمر به سرویس­های امانت از خدمات زیر استفاده کنند:
·    رزرو کتاب­های که در امانت
·    آگاهی از وضعیت کتاب­ها رزروی
·    تمدید کتاب­ها در صورت عدم رزرو
·    آگاهی از تاریخ بازگشت کتاب­های خود

·    آگاهی از میزان جریمه و دیر کرد کتاب­ها

   بخش مدلاین:

پایگاه­های اشتراکی وزارت بهداشت دانشگاه این پایگاه ها امکان جستجو و دانلود متن کامل و چکیده مقالات موجود در مجلات اشتراکی وزارت بهداشت و سایر اطلاعات مورد نیاز پژوهشگران، پزشکان و پیراپزشکان از جمله فیلم­های آموزشی، آخرین دستاوردهای تیمی در زمینه بیماری­ها را فراهم می­نمایید. دسترسی به این پایگاه­ها از بخش کتابخانه دیجیتال در سایت امکان­پذیر است.

   بخش مراجعه کننده:

شامل راهنمایی و مشاوره مراجعان به کتابخانه جهت یافتن موضوع مورد نظر در منابع موجود در کتابخانه، همچپنین کمک و راهنمایی و آموزش مراجعان در استفاده از اینترنت جهت جستجو مطالب مورد نیاز نیز توسط کتابدار صورت می­گیرد. 

 ■بخش سالن مطالعه

مدت امانت و تعداد منابع بر حسب شرایط و با صلاحدید مسئول قابل تغییر است. مدت زمان امانت منابع پر مراجعه و یا درسی با توجه به خط مشی کتابخانه قابل تغییر است.
در صورتی که تاخیر شخصی زیاد باشد با نظر مسئول بخش فایل شخص تا یک ماه مسدود می­شود و شخص قادر به امانت گرفتن هیچ منبعی نمی­باشد.

در صورتی که منابعی دارای متاضی زیاد باشد و تعداد نسخ آن محدود بوده یک نسخه از این منابع در کتابخانه قرار خواهد گرفت و قابل امانتنمی­باشد. در صورتی که منبعی رزرو شود 24 ساعت برای آن شخص نگه داشته می­شود بعد از این زمان در صورت وجود امانت گیرنده به امانت داده می­شود. 

 
  ■ضوابط مربوط به تاخیری در تحویل کتاب­ها

در صورتی که منابع گرفته شده در موعد مقرر به کتابخانه برگردانده نشود، به ازای هر روز تاخیری برای هر نسخه کتاب 60 تومان لحاظ می­شود. در صورتی که کتاب به هر صورتی مفقودی، ناقص یا غیر قابل استفاده شود، علاوه بر جریمه، و مسدود شدن فایل شخص به مدت یک ماه بایستی عین کتاب به کتابخانه تحویل داده شود و در صورتی که قابل تهیه نباشد هزینه کتاب از فرد گرفته می­شود.

 


تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۲

 


چاپ
< >