ماموریت کتابخانه در برنامه راهبردی

1400/12/25 0:0

ماموریت کتابخانه بیمارستان شهدای خلیج فارس در برنامه راهبردی

کتابخانه بیمارستانی معرف یک کتابخانه تخصصی است و هدف آن بالا بردن سطح کیفیت خدمات پزشکی ارائه شده به بیماران، از طریق تهیه منابع و خدمات کتابخانه‌ای به اشکال گوناگون برای متخصصان درمانی  شامل پزشکان، پرستاران، پیراپزشکان و مدیران بیمارستان می‌باشد و سهم عمده‌ای را در اشاعه اطلاعات پزشکی عهده‌دار می‌باشد.

مأموریت اصلی کتابخانه بیمارستانی ارتقاء بهره‌وری موثر از منابع اطلاعاتی در جهت اهداف آموزشی- پژوهشی و درمانی و در نهایت ارتقاء رتبه و جایگاه دانشگاه در سیستم‌های رتبه‌بندی ملی و بین‌المللی و ارائه خدمات درمانی و آموزشی مبتنی بر دانش موثق و معتبر می‌باشد. کتابخانه بیمارستانی باید جوابگوی نیازهای اطلاعاتی  متخصصان علوم پزشکی در طبابت باشد و پاسخگوی سوالات آنان در زمینه اطلاعات پزشکی باشد. علاوه بر آن به نیازهای اطلاعاتی و آموزشی بیماران و خانواده آنها درباره بیماری و روند آن، روش‌های جراحی، عوارض پس از عمل، مسائل حقوقی بیمار پاسخ گوید.

لذا کتابخانه  بیمارستان شهدای خلیج فارس مصمم است  با تعالی امکانات و خدمات خود و ایجاد محیطی مناسب، ضمن توسعه خدمات به کاربران و سایر ذینفعان و جلب رضایت آنان، روند بهبود مستمر خدمات و امکانات کتابخانه را تحقق بخشیده و به عنوان غنی‌ترین و فعال‌ترین کتابخانه در زمینه پزشکی و سایر موضوعات وابسته مطرح گردد و نسبت به تأمین منابع و اطلاعات مورد نیاز مراجعین به طور مؤثر و سازنده اقدام نماید.از جمله :

  • ایجاد بستر مناسب جهت فراهم‌سازی محیط آرام و جذاب آموزشی و پژوهشی
  • ارائه خدمات آموزشی در جهت ارتقاء سطح علمی مراجعین
  • نوآوری جهت رسیدن به بهترین شیوه‌های ارائه خدمات
  • گسترش خدمات علمی کتابخانه‌ای

 

کلمات کلیدی:
ماموریت.کتابخانه         برنامه.راهبردی    

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

 


چاپ
< >